آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماریهای پوستی
علائمی که در سرطان های پوست باید جدی گرفته شود

سرطان پوست شایعترین در بین سرطان سلول بازال است که بیشتر در نواحی سر و صورت که در معرض تابش نور خورشید هستند رخ می دهد .

آنچه باید درباره واکسن زگیل تناسلی (HPV) باید بدانیم

ویروس HPV عامل بیماری زگیل تناسلی و همچنین عامل ایجاد بسیاری از موارد سرطان های ناحیه تناسلی شامل سرطان دهانه رحم ،سرطان آلت تناسلی ، سرطان مقعد است .

سالک پوستی یا لشمانیوز

سالک یک بیماری انگلی است که توسط پشه خاکی به انسان منتقل میشود . جوندگان کوچک میزبان واسطه این انگل هستند

کهیر پوستی به چه علت رخ می دهد

کهیر پوستی نوعی واکنش پوستی به انواع محرکها است که با ایجاد ضایعات قرمز متورم خارش دار موقتی در نقاط مختلف بدن همراه است .

با ترکهای پوستی چه کنیم

ترکهای پوستی یا استریا خطوط ناشی از کشش پوست هستند که در مواقع افزایش ناگهانی حجم پوست رخ میدهند و در ابتدا قرمز هستند و بعد سفید می شوند .

دانستنیهای زگیل تناسلی و واکسن گارداسیل

زگیل تناسلی نوعی بیماری ویروسی مقاربتی است که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی یا (HPV) ایجاد میشود . ایجاد ضایعاتی به شکل برجستگی های گوشتی به رنگ پوست

درماتیت آتوپیک،اگزمای شیرخواران

درماتیت آتوپیک نوعی اکزمای با زمینه ژنتیکی است که با خشکی ، قرمزی ، خارش و پوسته پوسته شدن پوست همراه است و معمولا در سنین 2 تا 3 ماهگی بروز میکند

درباره سرطان های پوست بیشتر بدانید

سرطان‌ های پوست جزو شایعترین انواع سرطان هستند . فاکتورهای مستعد ابتلا به سرطان پوست شامل قرار گرفتن زیاد در معرض نورآفتاب ، پوست روشن و ژنتیک است

استریا یا ترک پوستی

استریاها خطوط پوستی هستند که به علت پارگی درلایه های پوست و نازک شدن لایه درم رخ میدهند این خطوط در ابتدا به رنگ قرمز ارغوانی و به تدریج سفید می شوند

پسوریازیس یا صدف پوستی

پسوریازیس انواع مختلف دارد ، شایعترین آن یعنی پسوریازیس پلاک تایپ به شکل لکه های قرمز پوسته دار است و شایعترین محل ایجاد این لکه ها در آرنج و زانو است

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟

معمولا ویروس عامل زگیل های تناسلی از انواع عامل زگیل های پوستی سایر نقاط بدن مثل دست و پا متفاوت هستند ، عامل آن ویروسی به نام HPV است .

تینه آورسیکالر ( قارچ مزاحم )

قارچ ملاسزیا فورفور جزیی از فلور طبیعی پوست محسوب می شود ، به همین علت ریشه کن کردن آن ممکن نیست و در نتیجه عود بیماری شایع است.

زگیل تناسلی یا ویروس HPV چیست؟

ویروس HPV یا همان زگیل تناسلی عامل شایعترین عفونت منتقل از راه جنسی است که در مخاطات نواحی تناسلی و اطراف مقعد ایجاد بیماری می کند .

توصیه های عملی جهت کاهش خشکی پوست

خشکی پوست عارضه ایست که با بعضی از تدابیر و مراقبتهای پوستی می توان از آن پیشگیری و یا درمان کرد در این مقاله به بخشی از این موارد پرداخته ایم .

لیکن پلان چیست؟

لیکن پلان نوعی بیماری پوستی مزمن است با ضایعات پوستی بنفش رنگ و خارش دار ، که ممکن است مخاط دهان یا نواحی تناسلی ناخن ها و مو ها راهم گرفتار کند .