آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس / جوانی دوباره با تزریق بوتاكس

جوانی دوباره با تزریق بوتاكس

آنچه در این مطلب میخوانید

معرفي بوتاکس :

از زمان كشف سم بوتولونيوم در سال 1895 ميلادي تا معرفي آن به عنوان يك ماده درماني در سال 1977 و تا به امروز بوتولونيوم از يك سم كشنده به يك ابزار كلينيكي بسيار مفيد با فايده هاي زياد تغيير يافته است.

بوتولونيوم توكسين نوع آ ( (BTXAبه علت هاي مختلف از جمله اثر موقتي وبرگشت پذير وسهولت استفاده آن و اين نكته كه مي توان اثر آن رادربافتي كه ميخواهيم با تكنيك هاي تزريق و دوز مصرفي محدود كنيم امروزه در اعمال زيبايي طرفداران زيادي دارد.

امروزه دو نوع محصول تجاري بوتولونيوم توكسين A استفاده ميشود يكي Botox كه بيشتر در آمريكا وكانادا و برخي نقاط ديگر جهان مي شود و ديگري Dysport كه در انگليس و كشورهاي اروپايي بيشترتوزيع شده است.به طور تقريبي قدرت اثر يك واحد بوتاكس معادل 4 واحد ديسپورت مي باشد.

احتياطات لازم جهت تزریق بوتاکس :

مصرف بوتاكس در چه كساني ممنوع است يا بايد با احتياط انجام شود؟

كاربردهاي بوتاكس در پزشكي زيبايي:

بوتاكس بيشترين عمل زيبايي بوده است که در10 سال اخير در سراسر دنيا انجام شده است. كاربرد مختلف بوتاكس جهت فلج كردن عضلات مختلف صورت و از اين طريق كاهش چين و چروك هاي ديناميك (ناشي از حركات عضله) است.
كاربرد عمده بوتاكس عمدتا در عضلات بخش هاي فوقاني صورت است. بوتاكس در مقادیر مناسب توسط پزشك متخصص پوست شما داخل عضلات صورت در نقاط مخصوص كه در هر فرد با توجه به وضعيت حركت عضلات و سن بيمار متفاوت است تزريق ميگردد. تزريق بوتاكس درد اندكي دارد كه اكثر افراد بدون مشكل خاصي تحمل مي كنند.
اثر سنگيني و فلج شدن عضله تقريبا بين 24 تا 72 ساعت پس از تزريق آغاز مي شود. ولي در موارد كمي ممكن است شروع اثر دارو تا 1هفته به تاخير بيفتد.تا 2هفته پس از تزريق همچنان اثر دارو بيشتر ميشود و پس از آن ثابت مي ماند. طول مدتي كه اثر بوتاكس باقي مي ماند در افراد مختلف متفاوت است و بين 3 تا 8 ماه ممكن است باشد ولي در اكثر موارد بين 6 تا 8 ماه باقي مي ماند. در كساني كه چندين بار تزريق بوتاكس داشته اند مدت زمان باقي ماندن اثر دارو طولاني تر است.

مراقبت هاي لازم:

عوارض ناخواسته تزریق بوتاکس :


آدرس : اصفهان ، خانه اصفهان ، خیابان سپاه ، نبش کوچه سپاه ، مجتمع پارمیدا 8 ، طبقه اول
تلفن : 34416545

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

تزریق بوتاکس دور چشم؛ هزینه، عوارض ، مزایا و مراقبت هاتزریق بوتاکس دور چشم؛ هزینه، عوارض ، مزایا و مراقبت ها

تزریق بوتاکس دور چشم از پر طرفدارترین روشها برای رفع چروک دور چشم است که باعث ریلکس شدن ماهیچه های اطراف چشم شده و خطوط اطراف چشم را از بین می برد. ...

تاریخ انتشار : 1403-01-24

میکرودرم ابریژن چیست کاربردها، عوارض و هزینهمیکرودرم ابریژن چیست کاربردها، عوارض و هزینه

میکرودرم ابریژن برداشت لایه‌ ی شاخی پوست را که شامل سلول‌ های مرده و آسیب دیده‌ است حذف کرده و باعث شفافیت و شادابی پوست می شود . ...

تاریخ انتشار : 1403-01-19

درمان اسکار آکنه با تزریق چربی به روش نانوفتدرمان اسکار آکنه با تزریق چربی به روش نانوفت

تزریق چربی به روش نانوفت برای جای جوش ، برای رفع جای جوش و اسکار به دلیل برداشتن چربی از بدن خود فرد کارایی خوبی را دارا است ، با درصد بهبودی بالا . ...

تاریخ انتشار : 1403-01-08