آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزر موهای زائد / علل، علائم، تشخیص و درمان پرمویی یا هیرسوتیسم در زنان

علل، علائم، تشخیص و درمان پرمویی یا هیرسوتیسم در زنان

پر مویی در زنان یکی از علل کاهش اعتماد به نفس می باشد که بطور خفیف، متوسط و شدید بروز می کند. هیرسوتیسم، رشد غیر عادی مو در زنان به علت اختلالات هورمونی است و توسط دارو و لیزر درمانی موهای زائد توسط متخصص پوست و مو قابل درمان است.

آنچه در این مطلب میخوانید

هیرسوتیسم چیست و چه علائمی دارد؟

هیرسوتیسم به معنای رویش موهای زائد در خانمها در محلهایی که قاعدتا نباید موی ضخیم داشته باشد میباشد و مشکل شایعی محسوب می شود رویش موی ضخیم و مردانه بیشتر در محلهایی مانند دور هاله سینه ها، وسط سینه، اطراف ناف، کشاله رانها و صورت رخ میدهد.

روش تشخیص هیرسوتیسم

هیرسوتیسم ممکن است با سطوح افزایش یافته هورمونهای مردانه در بدن همراه باشد. معمولا در موارد هیرسوتیسم بررسی سطوح هورمونهای مردانه انجام میشود و در صورت بالا بودن آن ممکن است سونوگرافی برای بررسی غدد فوق کلیه و تخمدانها ضرورت یابد.

علل ایجاد هیرسوتیسم چیست؟

یکی از علل هیرسوتیسم سندرم تخمدان پلی کیستیک می‌باشد که علائم همراه با آن نظیر اختلالات قاعدگی، آکنه و ریزش موی سر هم‌ گاهی وجود دارد.

در موارد زیادی نیز هیرسوتیسم جنبه فامیلی و ارثی دارد و هیچ اختلال هورمونی مشاهده نمی شود. هیرسوتیسم با هیپرتریکوز یا پرمویی متفاوت است،هیپرتریکوز شامل وجود تعداد زیادی موی ضخیم تر از حد معمول (ولی نه در حد موهای ضخیم ترمینال و مردانه) در همه جاهای بدن می‌باشد و مختص به مناطق تحت تأثیر هورمونها نمیباشد. پرمویی معمولا جنبه ارثی و خانوادگی دارد و با افزایش سطوح هورمونهای مردانه ارتباط ندارد.

درمان های هیرسوتیسم

درمان هیرسوتیم شامل : استفاده از انواع درمانهای هورمونی مانند داروهای ضد هورمون‌های مردانه، داروهای تنظیم هورمونهای زنانه و داروهایی برای درمان تخمدان پلی کیستیک می‌باشد. البته جهت از بین بردن موهای ضخیم به وجود آمده لیزر موهای زائد نیز بسیار موثر واقع می شود. دکتر آناهیتا شاهین گوهر متخصص پوست و مو برای درمان و رفع موهای زائد آماده مشاوره به شما دوست عزیز می باشد. جهت تماس می توانید از راههای ارتباطی درج شده در پائین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.


آدرس : اصفهان ، خانه اصفهان ، خیابان سپاه ، نبش کوچه سپاه ، مجتمع پارمیدا 8 ، طبقه اول
تلفن : 34416545

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

فواید شگفت انگیز پاکسازی و لایه برداری پوستفواید شگفت انگیز پاکسازی و لایه برداری پوست

پاکسازی پوست بهترین روش کلینیکی مراقبت از پوست شناخته ‌می‌شود. لایه برداری پوست نیز فرآیندی است که در آن سلولهای مرده سطح پوست برداشته می شوند. ...

تاریخ انتشار : 1403-03-17

کاربردهای تزریق ژل و فیلر در نقاط مختلف صورت و بدنکاربردهای تزریق ژل و فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن

فیلر یا ژل نوعی پرکننده یا حجم دهنده است که به قسمت‌ های مختلف پوست تزریق شده با هدف جوانسازی ، فرم دهی و حجم دادن به این قسمت‌ ها مورد استفاده است . ...

تاریخ انتشار : 1403-03-08

آشنایی با انواع بیماری های و آسیب های پوستیآشنایی با انواع بیماری های و آسیب های پوستی

بیماریهای پوستی انواع مختلفی دارند و مهمترین بخش درمان و کنترل این بیماریها، تشخیص صحیح علت عارضه توسط متخصص پست می باشد. ...

تاریخ انتشار : 1403-02-30