آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماریهای پوستی / تینه آورسیکالر ( قارچ مزاحم )

تینه آورسیکالر ( قارچ مزاحم )

آنچه در این مطلب میخوانید

تینه آورسیکالرچیست؟

یک بیماری شایع پوستی به خصوص در بین افراد جوان ومیان سال نوعی قارچ پوستی است که در لایه ی سطحی پوست جا خوش میکند وبه خصوص در فصل های گرم سال باعث ایجاد لکه ای مختلف رنگارنگ در سطح پوست می شود،این قارچ ملاسزیا فورفور نام دارد که جزیی از فلور طبیعی پوست محسوب می شود،به همین علت ریشه کن کردن آن ممکن نیست ودر نتیجه عود بیماری شایع است.

محل تیپیک ضایعات در بالای سینه و پشت گردن،بالای بازوها و ندرتا در صورت است.در افراد با پوست روشن ضایعات معمولا به صورت لکه ای تیره بیضی 1-3 سانتی متری هستند وبه هم می پیوندند واگر روی آن ها را به آرامی بخراشیم میبینیم پوسته های ظریف زیادی دارند.ولی در افراد تیره پوست یا کسانی که پوستشان را برنزه می کنند ضایعات به شکل لکه های روشن هستند.اغلب تعداد زیادی از قارچ در پوست سر فرد وجود دارد بنابراین موقع درمان ضایعات بدن باید سر را هم درمان کرد.

درمان تینه آوریسکالر :

اغلب جهت درمان از شامپوهای حاوی عناصر ضد قارچ مثل کتوکونازول روی سر وبدن استفاده می شود هرچند گاهی شدت ضایعات به قدری زیاد است که درمانهای موضعی یا حتی خوراکی ضد قارچ نیز ضرورت می یابد.در هر صورت پس از درمان جهت جلوگیری از عود لازم است که فرد یک درمان نگهدارنده را تا مدتی ادامه دهد وهمچنین از تعریق زیاد بپرهیزد ومحیط زندگی را خنک نگه دارد و مرتب دوش بگیرد.توجه داشته باشید، پس از درمان ممکن است آثار لکه ها به خصوص لکه های روشن در افراد تیره پوست تا چند ماه بماند و علت آن تاخیر در ساخت رنگدانه های پوست است و نشانه شکست درمان نیست.


آدرس : اصفهان ، خانه اصفهان ، خیابان سپاه ، نبش کوچه سپاه ، مجتمع پارمیدا 8 ، طبقه اول
تلفن : 34416545

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

فیلر چیست و انواع فیلرها کدامند؟فیلر چیست و انواع فیلرها کدامند؟

فیلر یا پر کننده ها مشتقات تزریقی هستند که می توانند چربی بدن خود فرد یا ژل های موجود در بازار باشند. ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30

لیزر اندولیفت جدیدترین و بهترین روش جوانسازی پوستلیزر اندولیفت جدیدترین و بهترین روش جوانسازی پوست

اندولیفت ، روشی نوین به منظور تحریک بافت‌ های عمقی جهت ساخت کلاژن‌ های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت‌ سازی آن می‌ باشد . ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30

همه چیز درباره کاشت موهمه چیز درباره کاشت مو

کاشت مو از روش های درمانی است که موهای شما را از ناحیه از سر که دارای تراکم موی بیشتری می باشد به ناحیه دیگر منتقل می کند تا تمامی سطوح مو یکسان باشد ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30