آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر

پسوریازیس یا صدف پوستی

آنچه در این مطلب میخوانید

بیماری پسوریازیس چیست ؟

پسوریازیس یک بیماری نسبتا شایع پوستی است که در تمام دنیا وجود دارد .شیوع آن در ایران بطور متوسط سه درصد تخمین زده می شود.این بیماری ممکن است پوست بدن،سر یا ناخن را گرفتار کند و در حدود یک سوم موارد ممکن است با گرفتاری مفاصل نیز همراه شود.این بیماری غالبا زمینه ارثی دارد هرچند ممکن است گاهی یافتن اقوام مبتلا آسان نباشد. پسوریازیس پوستی ممکن است انواع خفیف باشد که تنها به شکل یک یا چند لکه در نواحی آرنج یا زانو یا سر بروز کند و یا به شکل شدید در کل بدن درگیری ایجاد نماید.

انواع بیماری پسوریازیس :

پسوریازیس انواع مختلف دارد ولی شایعترین نوع آن یعنی پسوریازیس پلاک تایپ به شکل لکه های قرمز پوسته دار است و شایعترین محل ایجاد این لکه ها در آرنج و زانو و سر می‌باشد.پسوریازیس ممکن است خارش دار یا بدون خارش باشد ولی لکه های در معرض دید گاهی مشکل جدی زیبایی برای فرد ایجاد میکند و باعث ایجاد مشکلات اجتماعی و روحی در فرد مبتلا می‌شود .

درمان بیماری پسوریازیس :

درمان پسوریازیس براساس شدت آن ممکن است با داروهای موضعی، خوراکی،تزریقی یا نوردرمانی صورت گیرد و گاهی درمان طولانی مدت و حتی مادام العمر لازم است چون ماهیت بیماری ژنتیکی و عود کننده است .


آدرس : اصفهان ، خانه اصفهان ، خیابان سپاه ، نبش کوچه سپاه ، مجتمع پارمیدا 8 ، طبقه اول
تلفن : 34416545

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

فیلر چیست و انواع فیلرها کدامند؟فیلر چیست و انواع فیلرها کدامند؟

فیلر یا پر کننده ها مشتقات تزریقی هستند که می توانند چربی بدن خود فرد یا ژل های موجود در بازار باشند. ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30

لیزر اندولیفت جدیدترین و بهترین روش جوانسازی پوستلیزر اندولیفت جدیدترین و بهترین روش جوانسازی پوست

اندولیفت ، روشی نوین به منظور تحریک بافت‌ های عمقی جهت ساخت کلاژن‌ های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت‌ سازی آن می‌ باشد . ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30

همه چیز درباره کاشت موهمه چیز درباره کاشت مو

کاشت مو از روش های درمانی است که موهای شما را از ناحیه از سر که دارای تراکم موی بیشتری می باشد به ناحیه دیگر منتقل می کند تا تمامی سطوح مو یکسان باشد ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30