آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق ژل و فیلر / کاربردهای تزریق ژل و فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن

کاربردهای تزریق ژل و فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن

امروزه بسیاری از روش‌های غیر جراحی راحتی برای بازگرداندن زیبایی و جوانی به پوست ابداع شده است که می‌توان با استفاده از این روش‌ها و تمدید مجدد آنها زیبایی پوست را بازگرداند. فیلر یا ژل نوعی پرکننده یا حجم دهنده است که می‌تواند به قسمت‌های مختلف پوست تزریق شده و با هدف جوانسازی، فرم دهی و حجم دادن به این قسمت‌ها مورد استفاده قرار گیرد. موادی که برای این کار استفاده می‌شوند، بسیار با بدن سازگاری دارند و به طور معمول از ترکیبات طبیعی بدن به دست می‌آیند، به همین دلیل کمترین عوارض را به دنبال داشته و رفته‌ رفته توسط بدن جذب می‌شوند. از محبوب ترین فیلرهای تزریقی می توان به هیالورونیک اسید اشاره کرد. هیالورونیک، فضای بین کلاژن و الاستین پوست را با آب پر می کند و با نگهداری مایع در زیر پوست، موجب حجیم سازی پوست خواهد شد در نتیجه پوست جوان تر به نظر خواهد رسید.

آنچه در این مطلب میخوانید

تزریق فیلر در کدام نواحی بدن مجاز است؟

از جمله مناطقی که ممکن است برای تزریق فیلر استفاده شوند:

زاویه سازی و کانتور صورت

در این روش، بخش های مشخصی از صورت انتخاب می شوند و با فیلر پوستی پر می شوند. با کانتور کردن صورت، زوایای صورت شما برجسته تر شده و چهره‌ی زیباتری خواهید داشت. گونه ها، چانه و پیشانی شما مشخص تر می شود و خطوط چهره‌ی شما از حالت گرد و بدون زاویه خارج می شود.

رفع خطوط و چروک های صورت

تزریق ژل می‌ تواند فرورفتگی‌ های پوست در نواحی مشخصی را پر کند که با از بین رفتن بافت چربی مواجه شده‌اند. تزریق این مواد به بخش‌های مختلف پوست موجب افزایش حجم این ناحیه می‌گردد و اثرات چین و چروک را کاهش می‌دهد.

فرم دهی گونه با تزریق ژل

تزریق ژل به ناحیه گونه می‌ تواند حجم لازم را به گونه‌ ها بدهد و آنها را به شکل دلخواه تعریف کند. ژل های مورد استفاده می‌توانند از هیالورونیک اسید یا مواد دیگری تهیه شوند. با تزریق ژل می‌توان تراز و تعادل بین صورت و گونه‌ها را بهبود بخشید و به چهره شما ظاهر جوانانه‌ تری بخشید.

تزریق ژل و فیلر برای نواحی مختلف صورت و بدن

اصلاح فرم فک و چانه با تزریق فیلر

با تزریق فیلر به ناحیه چانه، می‌توان حجم و تعریف لازم را به چانه بخشید. فیلرهای مورد استفاده معمولاً هیالورونیک اسید هستند. با تزریق فیلر به چانه، می‌توان ظاهر جوانانه‌تر و تعریف‌تری به این ناحیه داد و از نظر ظاهری تعادل و تراز را در صورت ایجاد کرد.

اصلاح فرم بینی با تزریق ژل

فیلر بینی، یک روش غیر جراحی با هدف اصلاح فرم و زیباسازی بینی است. این روش شامل تزریق یک ماده پرکننده (فیلر) مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست به منظور ایجاد تغییرات موقت در ساختار بینی است.

تزریق فیلر برای جوانسازی زیر و دور چشم

تزریق فیلر زیر چشم سبب از بین رفتن گودی و تیرگی اطراف چشم می شود. این فیلرها از اسید هیالورونیک تشکیل شده و با تحریک کلاژن سازی پوست زیر چشم را جوان تر و شاداب تر می کند.

جوانسازی و رفع چروک های دست با تزریق ژل

یکی از روش‌ هایی که برای جوانسازی پوست دست به‌ کار می‌رود، تزریق فیلر است. تزریق فیلر مناسب سبب می‌شود تا فرورفتگی‌های پشت دست ناپدید شوند، چروک‌های سطحی کم شوند، رگ‌ها کمتر به چشم بیایند و نازکی پوست ناشی از افزایش سن ناپدید شود.

ژل لب ماده ای است که به روش تزریق باعث حجیم‌تر شدن لب‌ ها می‌شود و ظاهری برجسته به لب‌ ها می‌ بخشد، همچنین فرم آنها را نیز اصلاح می‌ کند. انواع مختلفی از مواد جهت تزریق ژل و فیلر استفاده می‌شوند؛ اما محبوب‌ ترین آنها اسید هیالورونیک است.

تزریق فیلر شقیقه یک روش مفید و البته ایمن است که برای رفع گودی یا برطرف کردن خطوط و چروک ایجاد شده در شقیقه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پر شدن و از بین رفتن تو رفتگی های شقیقه از فیلر هیالورونیک اسید استفاده می شود.

یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک های دنیا برای جوانسازی واژن، استفاده از متد تزریق ژل به واژن و لابیاماژورها می باشد که به منظور رفع چین و چروک های ناحیه تناسلی، حجم دهی و جوانسازی این ناحیه انجام می شود. در واقع از ژل ها برای حجم دهندگی، برجسته تر کردن و پر کردن ناحیه تناسلی می توان استفاده کرد.

تزریق فیلر در کدام نقاط بدن مجاز نیست؟


آدرس : اصفهان ، خانه اصفهان ، خیابان سپاه ، نبش کوچه سپاه ، مجتمع پارمیدا 8 ، طبقه اول
تلفن : 34416545درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

کاربردهای تزریق چربی در صورت و سایر نقاط بدنکاربردهای تزریق چربی در صورت و سایر نقاط بدن

تزریق چربی روشی برای افزایش حجم و بهبود شکل نواحی مختلف بدن مانند صورت، دست، سینه ها و باسن با ماندگاری بالا و عوارض بسیار محدود است. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-24

عوارض تزریق بوتاکس در کوتاه مدت و بلند مدتعوارض تزریق بوتاکس در کوتاه مدت و بلند مدت

عوارض بوتاکس میتواند متفاوت باشد، بعضی از آنها نادر و بعضی رایج هستند که مراقبت صحیح و تزریق اصولی بوتاکس توسط پزشک متخصص باعث کاهش این موارد می شود. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-18

کاربردهای زیبایی و درمانی تزریق بوتاکسکاربردهای زیبایی و درمانی تزریق بوتاکس

کاربردهای زیبایی بوتاکس عمدتاً در کاهش چین و چروک و خطوط ریز صورت و بیشترین موارد درمانی بوتاکس شامل رفع تعریق، درمان اسپاسم عضلانی، میگرن می باشد. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-10