آدرس مطب دکتر شاهین گوهر تلفن مطب دکتر آناهیتا شاهین گوهر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماریهای پوستی
آشنایی با انواع بیماری های و آسیب های پوستی

بیماریهای پوستی انواع مختلفی دارند و مهمترین بخش درمان و کنترل این بیماریها، تشخیص صحیح علت عارضه توسط متخصص پست می باشد.

انوع خال و روشهای از بین بردن آن

خال‌ های مادرزادی از نظر رنگ ، اندازه ، ظاهر و شکل متفاوت هستند. برخی از آنها دائمی هستند و ممکن است در طول زمان بزرگتر شوند و برخی کاملا محو می شوند

انواع تومور خوش خیم و بدخیم پوست و روشهای برداشتن آن

تومور های پوستی اکثر اوقات خوش خیم هستند و تنها نگرانی راجب آن، زیبایی است. همچنین در برخی موارد ممکن است تومور بدخیم باشد.

علت و علائم بروز کیست های زیر پوستی و درمان آنها

کیست‌ های پوستی توده‌ های کوچکی هستند که زیر پوست ایجاد شده و بافت کیسه ای گرد و برجسته ای دارند ، این کیست‌ ها خطرناک و سرطانی نیستند .

علائم تومورهای بدخیم پوست که باید جدی گرفته شود

تومور های بدخیم پوست انواع مختلفی دارند. در واقع با منشاء هر سلول پوست ممکن است تومورهای بدخیم ایجاد شوند. ملانوما شایعترین انواع سرطان پوست است.

آنچه باید درباره واکسن زگیل تناسلی (HPV) باید بدانیم

ویروس HPV عامل بیماری زگیل تناسلی و همچنین عامل ایجاد بسیاری از موارد سرطان های ناحیه تناسلی شامل سرطان دهانه رحم ،سرطان آلت تناسلی ، سرطان مقعد است .

سالک پوستی یا لشمانیوزچیست و چگونه درمان میشود ؟

سالک یک بیماری انگلی است که توسط پشه خاکی به انسان منتقل میشود . جوندگان کوچک میزبان واسطه این انگل هستند

انواع و علل شایع ایجاد کهیرهای پوستی

کهیر پوستی نوعی واکنش پوستی به انواع محرکها است که با ایجاد ضایعات قرمز متورم خارش دار موقتی در نقاط مختلف بدن همراه است .

دلایل و علائم خشکی و ترک پوست و درمان آن

ترکهای پوستی یا استریا خطوط ناشی از کشش پوست هستند که در مواقع افزایش ناگهانی حجم پوست رخ میدهند و در ابتدا قرمز هستند و بعد سفید می شوند .

دانستنیهای زگیل تناسلی و واکسن گارداسیل

زگیل تناسلی نوعی بیماری ویروسی مقاربتی است که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی یا (HPV) ایجاد میشود . ایجاد ضایعاتی به شکل برجستگی های گوشتی به رنگ پوست

درماتیت آتوپیک یا اگزمای شیرخواران چیست؟

درماتیت آتوپیک نوعی اکزمای با زمینه ژنتیکی است که با خشکی ، قرمزی ، خارش و پوسته پوسته شدن پوست همراه است و معمولا در سنین 2 تا 3 ماهگی بروز میکند

عوامل موثر در ابتلا به سرطان پوست

سرطان‌ های پوست جزو شایعترین انواع سرطان هستند . فاکتورهای مستعد ابتلا به سرطان پوست شامل قرار گرفتن زیاد در معرض نورآفتاب ، پوست روشن و ژنتیک است

استریا یا ترک پوستی چیست؟

استریاها خطوط پوستی هستند که به علت پارگی درلایه های پوست و نازک شدن لایه درم رخ میدهند این خطوط در ابتدا به رنگ قرمز ارغوانی و به تدریج سفید می شوند

پسوریازیس یا صدف پوستی چیست؟

پسوریازیس انواع مختلف دارد ، شایعترین آن یعنی پسوریازیس پلاک تایپ به شکل لکه های قرمز پوسته دار است و شایعترین محل ایجاد این لکه ها در آرنج و زانو است

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟

معمولا ویروس عامل زگیل های تناسلی از انواع عامل زگیل های پوستی سایر نقاط بدن مثل دست و پا متفاوت هستند ، عامل آن ویروسی به نام HPV است .

تینه آورسیکالر ( قارچ مزاحم ) چیست ؟

قارچ ملاسزیا فورفور جزیی از فلور طبیعی پوست محسوب می شود، به همین علت ریشه کن کردن آن ممکن نیست و در نتیجه عود بیماری شایع است ولی مسری نیست.

زگیل تناسلی یا ویروس HPV چگونه درمان می شود ؟

ویروس HPV یا همان زگیل تناسلی عامل شایعترین عفونت منتقل از راه جنسی است که در مخاطات نواحی تناسلی و اطراف مقعد ایجاد بیماری می کند .

توصیه های عملی جهت کاهش خشکی پوست

خشکی پوست عارضه ایست که با بعضی از تدابیر و مراقبتهای پوستی می توان از آن پیشگیری و یا درمان کرد در این مقاله به بخشی از این موارد پرداخته ایم .

لیکن پلان چیست؟

لیکن پلان نوعی بیماری پوستی مزمن است با ضایعات پوستی بنفش رنگ و خارش دار ، که ممکن است مخاط دهان یا نواحی تناسلی ناخن ها و مو ها راهم گرفتار کند .